Veres bástya

Veres bástya – 2021

Bethlen Gábor Szülőháza immár több mint másfél évtizede folytat történelmi és hagyományőrző tevékenységet Marosillyén, Dél-Erdélyben.
Évről évre lassú léptekkel ugyan, de mindig változások történnek az épület belsejében, külsejében.

Az épületet körülvevő közel három hektáros terület rendszeres karbantartása igen nagy kihívás. Évente szükségeltetik a gépek karbantartása, fogyóeszközök beszerzése, cseréje, valamint a gépek működtetéséhez szüksége üzemanyag rendszeres helyszíni biztosítása.

Idén az erdélyi Communitas alapítvány, a Magyar Házak pályázatainak keretében 1400 lejjel támogatta a Bethlen Házat 2021.05.01- 2021-09.30 periódusban, amely nagyrészben a kert karbantartására, valamint különféle belső javításokra fordítódott.

Ezzel elmondható, hogy ebben az évben is sikerrel tudtuk rendezni és karbantartani Bethlen Gábor erdélyi fejedelem szülőházát és ennek udvarát.

Ezúton köszönjük a Communitas alapítvány SZO-21/1-0071 számú támogatását.

Varga Csaba
a Bethlen Ház vezetője