Gyermekszerkesztők az Origonál

Gyerekek készítik csütörtökön az Origo vezető cikkeinek címlapi képeit. Rajzaikból megtudhatjuk, hogyan látják ők a híreket, miről szól számukra ez a nap. A Dévai Szent Ferenc Alapítvány küldetése, hogy a gondozásában nevelkedő gyerekek minél kevesebbet nélkülözzenek, biztonságot nyújtó otthonuk legyen, és családi szeretetben nőjenek fel. Ebben segítenek a rajzok is. A gyerekek kirajzolják magukból, átfogalmazzák és megoldják a nehézségeket.

Az alapítvány gondozásában nevelkedő gyerekek már tavaly isbizonyították a Vs.hu portálon, hogy a legrászorultabbak sokszor a leggazdagabbak lelkileg, és ezt a gazdagságot szívesen meg is osztják másokkal.

Május 5-én egy napra az ő szemüvegükön keresztül az Origo olvasói is részesei lehetnek ennek a gazdagságnak, kreativitásnak. Várjuk portálunkon, nézze meg, milyen az Origo, amikor gyerekek illusztrálják a híreit!

20160504a-devai-szent-ferenc-alapitvany