Évnyitó Medgyesen

A ’90-es években, boldog emlékű Harai Pál atya, Medgyesen felépítette a Szent István templomot és mellette a Kolping Adolfról elnevezett közösségi házat. Kora előrehaladtával az elmúlt években többször is megkeresett, hogy a jórészt üresen álló közösségi házba vigyünk gyermekeket. Mivel a Szent Ferenc Alapítványnak már így is nagyon kiterjedt gyermekvédelmi hálózata van, ezért az újabb feladatot nehezen vállaltuk el. Végül az atya tavaly ősszel bekövetkezett halála után megszületett a döntés, az alapítvány szerződéssel átvette az épületet, és nekiállt, hogy felújítsa, felszerelje és 2015. szeptemberében beindítsa ezt az új otthont. Istennek és jólelkű adományozóinknak hála, a felújítási munkákat nagyrészt befejeztük. Nagy Mariann, Szovátáról Medgyesre költözött kolleganőnk szervezésével az épületet szépen felszereltük, és már 9 gyermek várja a tanévkezdő csengő szavát. Most szeptember 22-én, kedd d.u. 18.00 órától szeretnénk Medgyesen a Kolping Adolfról elnevezett központunkban tanévkezdő szentmisét tartani. A ház ünnepélyes felszentelését későbbi dátumra halasztottuk, amikor már a gyerekeink szép előadással, vidám programmal is tudják fogadni a vendégeket. Szeretettel várjuk a kedves medgyesieket, a támogatókat és mindazokat akik szeretnének velünk együtt imádkozni, hogy e szép kezdeményezésen a gondviselő Isten áldása legyen.

Sok szeretettel,

Csaba t.

u.i. A messzebbről érkezett kedves vendégeinknek, Mariann szállást is tud biztosítani, amennyiben előre jelentkeznek az alábbi e-mail címen:  nagy.nmaya@gmail.com